افتتاحیه تصفیه خانه پساب پالایشگاه غلات گلشهد در سال ۱۴۰۰

زمان مطالعه: ۷ دقیقه | تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۰۷

شرکت صنعتی گلشهد نقش جهان فاز اول تصفیه خانه (تصفیه خانه فاضلاب صنعتی) خود را افتتاح کرد.

شرکت صنعتی گلشهد نقش جهان فعال در زمینه پالایشگاه فرآوری غلات، با استعانت از خداوند متعال و پشتوانه نیروی انسانی متخصص و ماهر، با ایجاد تفکر فرآیندگرا، در راستای مسئولیت اجتماعی خود گامی بلند در جهت بهبود عملکرد محیط زیست، ایمنی، بهداشت حرفه ای و سلامت کارکنان برداشته است. بدین منظور اقدام به استقرار سیستم مدیریت HSE در سطح شرکت نموده و خود را ملزم و متعهد به اصول زیر می داند:   

  • تعهد و التزام کلیه کارکنان جهت ایجاد محیطی ایمن و سالم وهم راستا با حفظ محیط زیست
  • تعهد و التزام به شناسایی و کنترل مخاطرات ایمنی و بهداشتی و جنبه های زیست محیطی
  • آموزش هدفمند و کاربردی کارکنان در جهت بهبود مستمر تمامی فرآیندها و فعالیت های شرکت و ار تقاء کار گروهی
  • کاهش و پیشگیری از آلودگی های محیط زیست محیطی و تولید محصولات دوستدار محیط زیست و رعایت الزامات قانونی
  • جلب رضایت ذینفعان در حوزه HSE

آیین افتتاحیه تصفیه خانه مدرن فاضلاب صنعتی تولیدی پالایشگاه غلات گلشهد با حضور مدیران محترم استانداری استان اصفهان و مدیران اداره کل محیط زیست استان همچنین مدیران استان و شهرستان در خرداد ماه سال 1400 افتتاح گردید.

پروژه تصفیه خانه فاضلاب گلشهد با اعتبار بالغ بر 450 میلیارد ریال و ظرفیت 1200 مترمکعب در روز در فضایی به مساحت 11160 متر مربع به بهره برداری رسید. طراحی، نظارت و اجرای این پروژه توسط 5 شرکت مشاور اجرایی تصفیه خانه شامل متخصصین  تصفیه خانه و آب ، عمران ، مکانیک و برق و با استاندارهای پیشرفته ترین تجهزات انجام شده است.

فاز دوم پروژه تصفیه خانه فاضلاب پالایشگاه غلات گلشهد، تصفیه و بازیافت پساب انسانی به ظرفیت 50 مترمکعب می باشد که در سال 1401 به بهره برداری رسید و آب تصفیه شده صرف استفاده فضای سبز می گردد.

در تصفیه خانه پساب خطوط تولید و تصفیه پساب انسانی ، پساب تصفیه شده به روش های هوازی، بی هوازی و لجن فعال با مقدار COD زیر 120 صرف کشاورزی زمین های اطراف می گردد.

اعتقاد پالایشگاه غلات گلشهد بر این است که توسعه صنعت تنها با رعایت مسائل زیست محیطی امکان پذیر است.

آخرین اخبار
بازدید معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان از گلشهد

جناب آقای دکتر حقیقت سرشت، معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان، جناب آقای دکتر شریفی، مدیرکل محترم دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان به همراه جناب آقای مهندس کاظمی طباء، فرماندار محترم شهرستان شاهین شهر و میمه، از شرکت صنعتی گلشهد نقش جهان بازدید کردند. این بازدید با هدف مشاهده آخرین پیشرفت‌های پروژه ملی دکستروز تزریقی و سایر خطوط تولیدی این شرکت صورت گرفت.

در جریان این بازدید، دکتر حقیقت سرشت و تیم همراه از نزدیک با فرآیند تولید و پیشرفت‌های توسعه‌ای شرکت گلشهد نقش جهان آشنا شدند.

این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان صنعت پالایشگاه غلات که در تولید مواد غذایی و دارویی فعالیت دارد، همواره تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص، محصولات با کیفیت و متناسب با نیاز بازار را تولید کند.

سید محمد تقی نقوی، رئیس هیئت مدیره گروه عازم خاطر نشان کرد، پروژه ملی دکستروز دارویی و تزریقی گلشهد، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های توسعه شرکت با فناوری پیچیده و تکنولوژی پیشرفته است که با هدف تولید دکستروز با خلوص بسیار بالا و کیفیت مناسب برای استفاده‌های دارویی و سرم سازی در حال انجام است که نیاز کشور را از واردات این محصول بی‌نیاز خواهد کرد.

در این بازدید، معاون اقتصادی استانداری و فرماندار شاهین شهر و میمه از نزدیک شاهد تلاش‌های کارکنان و مدیران این شرکت برای بهبود فرآیند تولید و ارتقاء کیفیت محصولات بودند.

در پایان بازدید، دکتر حقیقت سرشت از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت گلشهد نقش جهان تقدیر و تشکر کرد و بر اهمیت حمایت از صنایع داخلی و تلاش برای خودکفایی در تولیدات مهم و استراتژیک تاکید کرد. وی همچنین خاطر نشان کرد که استانداری اصفهان آماده هرگونه همکاری و حمایت از پروژه‌های ملی و توسعه‌ای است که به بهبود شاخص‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی در منطقه کمک می‌کند.

مهندس کاظمی طباء نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت تولیدات داخلی و نقش کلیدی شرکت‌های صنعتی در اقتصاد کشور، ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های دولتی و تلاش‌های بی‌وقفه‌ی صنعتگران، شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنایع در شهرستان شاهین شهر و میمه باشیم.

انتصابات جدید شرکت صنعتی گلشهد نقش جهان

شرکت صنعتی گلشهد نقش جهان در طی جلسه‌ای رسمی با حضور مدیریت ارشد، مدیران و سرپرستان، تغییرات و انتصابات جدید خود را اعلام کرد.

در این جلسه، آقای مهندس اسدی به عنوان مدیر پروژه‌های شرکت، آقای مهندس رئیسی به عنوان مدیر بهره‌برداری، آقای بت‌شکن به عنوان رئیس تولید خط قند و آقای ادیب به عنوان رئیس واحد حقوقی شرکت معرفی شدند.

این انتصابات با هدف ارتقاء کارایی و بهبود عملکرد سازمان انجام شده و نشان‌دهنده تعهد شرکت به توسعه و پیشرفت مستمر است. آقای علی اکبر نصیری، مدیرعامل شرکت گلشهد در این مراسم، بر اهمیت این تغییرات در دستیابی به اهداف استراتژیک شرکت و افزایش کیفیت خدمات تاکید کردند.

بازدید مدیرکل اداره دامپزشکی استان اصفهان و کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان از گلشهد

 

مدیرکل اداره دامپزشکی استان اصفهان و اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان در بازدیدی از پالایشگاه غلات گلشهد یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه عازم، تقویت همکاری و روابط در زمینه تولید و توزیع محصولات خوراک دام مورد نیاز استان اصفهان را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. این بازدید با هدف شناخت هر چه بهتر پالایشگاه غلات، بررسی فرآیندهای تولید و تضمین کیفیت محصولات خوراک دام جهت ایجاد همکاری‌های جدید بین طرفین انجام شد.

در جریان این بازدید، مقامات و اعضای کمیسیون کشاورزی از خطوط تولید و فرآیندهای کنترل کیفیت کارخانه بازدید کردند. آن‌ها همچنین با مدیران و کارشناسان کارخانه به گفتگو نشستند و مسائل و چالش‌های موجود در تولید خوراک دام را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مدیرکل اداره دامپزشکی استان اصفهان بر اهمیت استان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان شیر با کیفیت کشور تاکید کرد و افزود که سلامت دام‌ها مستقیما به کیفیت خوراک‌شان وابسته است. وی همچنین بر لزوم همکاری نزدیک‌تر بین نهادهای دولتی و تولیدکنندگان خوراک دام برای ارتقای سطح سلامت دام‌ها و اهمیت صنایع تبدیلی شیر و توسعه همکاری با شرکت‌های گلشهد و شهدینه جهت همکاری‌های بیشتر تاکید کرد.

اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان نیز به نقش مهم کارخانجات گلشهد و شهدینه در تامین بخشی از محصولات خوراک دام با کیفیت بالا اشاره و بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان تاکید کردند. آن‌ها همچنین پیشنهاداتی برای بهبود، طرح‌های توسعه‌ای و افزایش بهره‌وری ارائه دادند.

در پایان این بازدید، توافق شد که جلسات و بازدیدهای مشابه به طور منظم برگزار شود تا همکاری‌ها مستمر و موثر باشد و اقدامات لازم برای تولید محصولات جدید و توزیع خوراک دام با همکاری طرفین انجام گیرد.